bezplatná infolinka
 800 100 488

Technologie čištění peří

Existují 3 technologie čištění peří

Vhodnost použití - při středně opotřebovaném peří.

Stroj pro čištění peří. Technologie čistění peří je založena na bázi krátkodobého působení páry. Postup při čištění parou je následující. Nejprve je peří nasáto do komory, kde probíhá promíchávání proti sítům, zde odchází z peří částice prachů a úlomky. Pak následuje přesun peří do komory, kde dochází ke krátkodobému působení páry (teplota okolo 120˚C). Následně je peří dosušováno a opět promícháváno, aby bylo dobře provzdušněné a získalo na objemu. Před sušením je do peří přidáno malé množství avivážního prostředku s antistatickým účinkem, aby se peří lépe od sebe oddělovalo a nelepilo se.

Vhodnost použití - při středně a více opotřebovaném peří a při znečištěném a zapáchajícím peří.

Stroj pro čištění peří.Mokrá cesta čištění peří se skládá z několika fází. Nejdříve peří prochází procesem trojího praní (za studena) a následného odstředění. Další fází je promíchávání peří proti sítům a současného dosušování. Dochází tak k odlučování prachových části a úlomků. Na závěr je peří opět mechanicky promícháváno, aby se provzdušnilo a získalo na objemu. Před sušením je do peří přidáno malé množství avivážního prostředku s antistatickým účinkem, aby se peří lépe od sebe oddělovalo a nelepilo se.

Vhodnost použití - při pěkném peří.

Stroj pro čištění peří. Tato technologie je založena na účinku proudění vzduchu a mechanickém promíchávání peří proti sítům. Tímto dochází k odstranění prachových částic a úlomků peří, dále pak k celkovému provzdušnění, oživení a zvětšení objemu peří.

Naše firma jako jediná v ČR disponuje všemi výše uváděnými technologiemi! Nabízíme Vám tak nejvyšší standard čištění peří a renovací péřových výrobků.

Strojové vybavení

Používáme moderní technologická zařízení německých výrobců Lorch a Kraft Göbel. Tyto stroje jsou zkonstruovány speciálně na profesionální čištění peří. Naše technologická zařízení jsou vybavena UV lampami, které přispívají k likvidaci mikroorganismů.

Stroj pro čištění peří. Stroj pro čištění peří. Stroj pro čištění peří.

Vybíráme technologii přímo pro Vás

Aktuální stav peří závisí především na stáří a intenzitě používání, skladování a dosavadní péči o péřový výrobek. Peří, které k nám dodáte, bude více nebo méně odlišné od peří z jiné zakázky.

Za kvalitní práci u nás ve výrobě zodpovídají odborně proškolené pracovnice s dlouholetou praxí, z nichž každá dokáže kvalifikovaně posoudit kvalitu a aktuální stav peří a rozhodnout, jaký způsob čištění peří bude právě pro Vaši zakázku nejvhodnější. Vybíráme nejúčinnější a zároveň nejšetrnější způsob čištění.

Technologie výroby

Při renovacích výrobek vždy nejprve rozpáráme. Posoudíme stav dodaného peří a zvolíme nejvhodnější způsob čištění. Čistíme pouze peří. Sypkovinu nepereme. Vyčištěné peří je standardně ušito do nového sypku.

Pokud zjistíme, že peří z Vaší zakázky je pro další zpracování nevhodné, informujeme Vás o tom a konzultujeme další postup.

Během čištění peří dochází k určitému úbytku objemu (technologická ztráta) v závislosti na kvalitě a stáří peří.

V případě nejasností nebo potřebě doplňujících informací, zákazníka během realizace zakázky telefonicky kontaktujeme.

Záměna peří

U nás je každá objednávka při převzetí řádně označena jménem zákazníka, číslem zakázky a kódem sběrného místa (pobočky). Ve výrobě bude Vaše zakázka čištěna samostatně. Systém výkazu práce našich pracovnic a skladová logistika neumožňují jiný postup. Výrobní procesy jsou kontrolovány nadřízenou osobou a kamerovým systémem.

Nemůže tedy dojít k záměně ani smíchání peří z více objednávek.

Bezplatná infolinka

Všechny dotazy Vám rádi zodpovíme každý pracovní den
od 8:00 do 17:00 hodin
na našem bezplatném čísle:

cistirna-peri-mares-infolinka.png, 21kB

Ocenění

cistirna-peri-mares-scs2.png, 21kB

Mediální prezentace

Zobrazit další video...

Lichotníček lichotnik.png, 2,1kB


 
soutez.png, 6,8kB
Jak se souteže zúčastnit?

Stačí zakoupit službu renovace nebo nový péřový výrobek a jste automaticky zařazeni do slosování poukázku na dovolenou
v hodnotě
20 000 Kč,
set péřové deky a polštáře
a péřový bederní pás.

Informace o soutěži ZDE.